Annak érdekében, hogy a Kis-Duna menti térségek, települések gazdasága egy fenntartható és látványos növekedést, fejlődést tanúsítson, különböző intézkedések bevonására van szükség.
Elsősorban célszerű odafigyelni a térség déli területeinek a felvirágoztatására, már csak turisztikai okokból is. Ugyanis növelve a helység vonzáskörzetét, látványosságait, a növekvő idegenforgalom hozzájárul ahhoz, hogy a település pénzügyileg is stabilabbá, szilárdabbá válhasson. Ezért, az úgymond zöld zónákat érdemes pihenési és szórakozási célra kialakítani, a helységnek, illetve a célnak igencsak kedvez a Duna partvidéke is. Abban az esetben pedig, ha a szóban forgó zónák kedveznek az idegenforgalomnak, célszerű figyelmet fordítani a marketingre is, hiszen a legtöbb látogatót a hatékony kommunikációs technikák által lehet vonzani.
A gazdasági fejlődés másik feltétele a munkaerőpiac egyensúlya, ami napjainkban nemcsak a Kis-Duna menti településeket érinti, hanem az egész ország gondját képezi. Célszerű lenne megteremteni a kereslet és a kínálat közötti egyensúlyt, ezzel jelentősen lecsökkentve a munkanélküliek számát is.
Továbbá, a fejlődést jelentős mértékben elősegítené az infrastruktúra javítása, illetve a szolgáltatások színvonalának a növelése. Szükségszerű lenne az alsóbbrendű közutakat is javítani, bővíteni, illetve a hiányzó útkapcsolatokat kiépíteni. Az utak felújításával feltehetőleg a tömegközlekedés is sokkal könnyebbé válik a lakók számára. Végül, de nem utolsó sorban a kistérség intézményi közszolgáltatásaira is célszerű odafigyelni annak érdekében, hogy egy minőségi ellátást tudjanak nyújtani a térség lakossága számára.